БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ПРИ ЗАМОВЛЕННІ ВІД 700 ГРН. ДЕТАЛЬНІШЕ

(097) 561 49 79
(050) 787 63 85
(098) 344 10 78
Як правильно нарізати різьблення в отворі

Як правильно нарізати різьблення в отворі

Найбільш поширеним способом з'єднання деталей у різноманітних механізмах практично у всіх промислових сферах та побуті використовується різьбове з'єднання. Воно відрізняється високою надійністю та зручністю використання. Щоб нарізати внутрішнє різьблення у виробі з різних сплавів потрібно обов'язково купити мітчик. Його випускають як професійного застосування, так побутового.

Які бувають мітчики

Такий різальний інструмент виготовляється з інструментальних швидкорізальних, легованих або вуглецевих сталей. Складається з:

  • Хвостовика - це верхня його частина, виконана у формі суцільного циліндра з чотиригранником на кінці, що дозволяє легко і надійно закріпити мітчик у патроні верстата або комірці.
  • Робочої нижньої частини – виготовленої у вигляді гвинта певного діаметра з поздовжніми та поперечними канавками. Вони зроблені для зручного та вільного виходу стружки у процесі нарізування різьблення. На кінці ріжучого інструменту передбачена забірна зона, що дає змогу полегшити процедуру входу мітчика в отвір.

Для нарізування якісного різьблення потрібно придбати такий інструмент обов'язково в повному комплекті, що складається з чорнового і чистового виконання.
Сьогодні можна купити мітчик в Україні не тільки з різним діаметром для нарізування різьблення з певними геометричними параметрами, але й такими, що відрізняються:

1. Напрямком різьблення:

  • праве – найбільш поширене, різьбова канавка проходить у напрямку руху годинникової стрілки;
  • ліве – застосовується в деталях, що обертаються, для виключення ослаблення з'єднання при обертанні вузла, процес нарізування проводиться проти годинникової стрілки.

2. За способом кріплення:

  • ручні - нарізка різьблення здійснюється із застосуванням тримача, в який мітчик вставляють хвостовиком з квадратним перетином;
  • машинні - застосовуються для проведення процесу оформлення різьбового отвору на металорізальних верстатах.

3. За типом отвори:

  • для глухих – у них вибірки, що калібрують, починаються відразу після забірної частини;
  • для наскрізних - мають довгу робочу частину з поступовим розширенням формуючої зони.

Купуючи такий різальний інструмент необхідно розуміти, що ціна мітчика залежить від варіанта виконання.

Як правильно нарізати різьблення в отворі

Цей процес необхідно здійснювати за таким алгоритмом.

Підготовка

Потрібно правильно підібрати мітчик та свердло. Якщо потрібно нарізати різьблення М10, потрібно взяти мітчик з аналогічним геометричним параметром і свердло.

Свердління отвору

Свердло підбирається таким чином. Його діаметр повинен бути меншим від розміру різьблення на величину кроку. Наприклад. Якщо потрібно зробити різьблення М10*1,5, то свердло повинно мати діаметр не більше 8,5 мм.

Нарізання різьблення

У просвердлений отвір діаметром 8,5 мм вставляється мітчик №1 (чорновий). За рахунок більшої різальної частини забезпечується зняття основної маси матеріалу. Тому його потрібно прокручувати плавно та повільно. Щоб не пошкодити різьбові витки необхідно після кожних 1-2 поворотів мітчика, робити оборот назад. При цьому потрібно обов'язково використовувати спеціальне мастило. Для якісного виконання цієї операції ріжучий інструмент встановлюється у комір.
Після завершення проходу чорновим мітчиком його викручують.
У комір вставляють різальний інструмент №2. І здійснюють остаточне нарізування різьблення.
У нашому інтернет-магазині можна замовити мітчик різного типу. Наші фахівці завжди готові допомогти при виборі з урахуванням ваших потреб.

 15/03/2022
 (22 переглядів)